RSS

Recenzje

 • Elantris
  8/10

  Elantris Brandon Sanderson

  Nie ma obowiązku poznawania dzieł danego pisarza w porządku chronologicznym; w przypadku twórców zagranicznych czasem nawet nie ma i możliwości, bo wydawcy zwykle zaczynają od tytułu, który stał się największym bestsellerem na Zachodzie, a dopiero potem udostępniają polskie przekłady wcześniejszych utworów autora. Gwoli sprawiedliwości należy zauważyć, że wydawnictwo MAG uczyniło w tym zwyczaju chlubny wyjątek, najpierw zapoznając polskich czytelników z debiutem Brandona Sandersona, a dopiero potem z późniejszymi jego dziełami. Jednak pierwszy nakład „Elantris” rozszedł się jakoś szybko i tak się stało, że niektórzy fani fantasy (w tym niżej podpisana), polubiwszy w międzyczasie tego autora – czy to za sprawą „Archiwum burzowego światła”, czy „Ostatniego Imperium” – dopiero teraz mają możliwość zapoznać się ze wznowieniem tej powieści.więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • Montecristo
  7/10

  Montecristo Martin Suter

  W „Montecristo” znajdziemy echa niedawnego światowego kryzysu finansowego, ale przede wszystkim jest to dobrze napisana literatura rozrywkowa, gdyż Martin Suter stworzył tutaj sensacyjną fabułę, która jest naprawdę atrakcyjna dla czytelników. Nic więc dziwnego, że w krajach niemieckojęzycznych powieść ta trafiła na listy bestsellerów.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk
 • Kosmiczne rupiecie
  5/10

  Kosmiczne rupiecie Craig Thompson

  Jedno trzeba Craigowi Thompsonowi przyznać – potrafi zaskakiwać. Bo „Kosmiczne rupiecie” – zestawione z „Blankets”, „Habibi” czy nawet „Good-bye, Chunky Rice” – tym właśnie są: zaskoczeniem; sympatyczną niespodzianką, zgotowaną czytelnikom. Przepiękną i uroczą powieścią graficzną dla dzieciaków, która dojrzalszemu odbiorcy (nawet nastoletniemu) nie ma wiele do zaoferowania.więcej »

  autor recenzji: Tomasz Pstrągowski
 • Pani Furia
  8/10

  Pani Furia Grażyna Plebanek

  Za sprawą kryzysu imigracyjnego konieczność stworzenia warunków do integracji nowych przybyszów stała tematem często poruszanym przez polityków i media. Tymczasem Grażyna Plebanek w „Pani Furii” ukazuje czytelnikom, że znalezienie swojego własnego miejsca w nowej ojczyźnie przez ludzi o odmiennym pochodzeniu i doświadczeniach wcale nie jest taką prostą sprawą i nie obywa się bez poważnych kosztów ponoszonych zarówno przez te jednostki, jak i społeczeństwa je przyjmujące.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń