RSS

Recenzje

 • Osaczenie
  8/10

  Osaczenie Carl Frode Tiller

  Gdybyśmy nie czytali noty wydawcy z przejrzyście nakreślonym zarysem fabuły, nie tak szybko połapalibyśmy się, o co chodzi, bo cała historia wcale nie zaczyna się od tego, o czym mowa w pierwszych zdaniach wspomnianej noty. Sceną akcji nie jest szpital psychiatryczny, tylko bliżej nieokreślony samochód, którym trzech członków kapeli rockowej zmierza do celu. Celem tym jest mała miejscowość, w której mają zagrać jeden z koncertów, zaplanowanych w ramach właśnie odbywanego tournée. Banalna wymiana zdań nieoczekiwanie doprowadza do ostrego spięcia, w rezultacie którego narrator – na razie wiemy tylko, że ma na imię Jon – postanawia opuścić kolegów. Klaps, koniec ujęcia.więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • Uncanny X-Men: Rewolucja, tom 1
  7/10

  Uncanny X-Men: Rewolucja, tom 1

  „Uncanny X-Men” oraz „All-New X-Men” to dwie bliźniacze serie rozgrywające się w ramach uniwersum Marvel NOW!, które ukazują wydarzenia w świecie X-Menów z dwóch różnych, ale zbieżnych perspektyw. Obie opowieści pisane są przez Briana Michaela Bendisa. W albumie „Rewolucja” rozwinięte i ukazane z innej perspektywy zostały zdarzenia z komiksu „Zagubieni”, który przynależy do „All-New X-Men”. Dlatego warto wpierw sięgnąć właśnie po ten tom.więcej »

  autor recenzji: Maciej Gierszewski
 • Mała Zagłada
  9/10

  Mała Zagłada Anna Janko

  Ostatnia wojna w naszej części Europy skończyła się tak dawno, że z grubsza dziewięćdziesiąt procent ludności Polski urodziło się już po jej zakończeniu, a z pozostałych dziesięciu procent też nie każdy ją pamięta (bo cóż mogło zapamiętać dziecko, które w chwili kapitulacji III Rzeszy liczyło sobie dwa czy trzy lata?). Dawno już leżą w grobach ci, którzy ją rozpętali i – z pojedynczymi wyjątkami – ci, którzy w niej brali czynny udział; zachodni sąsiedzi przeprosili za grzechy pokolenia swoich ojców i dziadków i dziś cechują się bodaj bardziej pokojowym nastawieniem do reszty świata, niż my sami. Czy to możliwe, żeby mrok, w którym pogrążyła pół świata, wciąż jeszcze czaił się gdzieś na dnie ludzkich serc?więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • Batman – Ziemia Jeden, tom 2
  8/10

  Batman – Ziemia Jeden, tom 2 Gary Frank

  Redefinicji Mrocznego Rycerza ciąg dalszy. Drugi tom „Batman - Ziemia Jeden” to pierwszorzędna kontynuacja, a jednocześnie jeden z najbardziej udanych superbohaterskich tytułów, jakie ukazał się w tym roku na naszym rynku.więcej »

  autor recenzji: Grzegorz Kłos

Zaproszenia

Dzisiejsze nowo��ci