RSS

Recenzje

 • Uncanny X-Men: Rewolucja, tom 1
  7/10

  Uncanny X-Men: Rewolucja, tom 1

  „Uncanny X-Men” oraz „All-New X-Men” to dwie bliźniacze serie rozgrywające się w ramach uniwersum Marvel NOW!, które ukazują wydarzenia w świecie X-Menów z dwóch różnych, ale zbieżnych perspektyw. Obie opowieści pisane są przez Briana Michaela Bendisa. W albumie „Rewolucja” rozwinięte i ukazane z innej perspektywy zostały zdarzenia z komiksu „Zagubieni”, który przynależy do „All-New X-Men”. Dlatego warto wpierw sięgnąć właśnie po ten tom.więcej »

  autor recenzji: Maciej Gierszewski
 • Mała Zagłada
  9/10

  Mała Zagłada Anna Janko

  Ostatnia wojna w naszej części Europy skończyła się tak dawno, że z grubsza dziewięćdziesiąt procent ludności Polski urodziło się już po jej zakończeniu, a z pozostałych dziesięciu procent też nie każdy ją pamięta (bo cóż mogło zapamiętać dziecko, które w chwili kapitulacji III Rzeszy liczyło sobie dwa czy trzy lata?). Dawno już leżą w grobach ci, którzy ją rozpętali i – z pojedynczymi wyjątkami – ci, którzy w niej brali czynny udział; zachodni sąsiedzi przeprosili za grzechy pokolenia swoich ojców i dziadków i dziś cechują się bodaj bardziej pokojowym nastawieniem do reszty świata, niż my sami. Czy to możliwe, żeby mrok, w którym pogrążyła pół świata, wciąż jeszcze czaił się gdzieś na dnie ludzkich serc?więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • Batman – Ziemia Jeden, tom 2
  8/10

  Batman – Ziemia Jeden, tom 2 Gary Frank

  Redefinicji Mrocznego Rycerza ciąg dalszy. Drugi tom „Batman - Ziemia Jeden” to pierwszorzędna kontynuacja, a jednocześnie jeden z najbardziej udanych superbohaterskich tytułów, jakie ukazał się w tym roku na naszym rynku.więcej »

  autor recenzji: Grzegorz Kłos
 • Luna: nów
  9/10

  Luna: nów Ian McDonald

  Chodzą po polskiej ziemi jeszcze ludzie, którzy pamiętają zamierzchłe czasy (1984-1985), kiedy to w telewizji pokazano pierwszą brazylijską telenowelę noszącą tytuł „Niewolnica Isaura”. Nieprzygotowany na taki popkulturowy produkt naród oszalał, oglądalność przekroczyła granice przyzwoitości (ponoć dochodziła do 92 procent), a główni aktorzy, których sprowadzono do kraju, odbierali hołdy należne największym gwiazdom Hollywood. Ich wizyta unaoczniła też, jak wielu ludzi nie odróżnia aktorów od granych przez nie postaci i traktuje wszystko, co pokazuje telewizja, niczym prawdę objawioną. Jak donosiły ówczesne publikatory, skorzystali na tym oszuści, jeżdżąc po polskich wsiach i... zbierając pieniądze na wykupienie Isaury z niewoli.więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak

Zaproszenia

Dzisiejsze nowo��ci