RSS

Recenzje

 • Medgidia, miasto u kresu
  8/10

  Medgidia, miasto u kresu Cristian Teodorescu

  Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że w niedużych miastach życie toczy się w zupełnie innym rytmie niż w metropoliach. Potwierdzają tę tezę również historie, jakie znajdziemy w książce Cristiana Teodorescu, ale „Medgidia, miasto u kresu” ukazuje nam zarazem, że nawet na dla zwykłych ludzi mieszkających gdzieś na prowincji nie ma prostej drogi ucieczki od skutków rozmaitych politycznych zawirowań czy wojennej zawieruchy. Autor przedstawia nam tutaj bowiem miejscami zabawną, miejscami wzruszającą, a czasem wręcz tragiczną opowieść o losach wielu barwnych postaci, którym przyszło żyć w Medgidii w burzliwych latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk
 • Dzika bestia
  8/10

  Dzika bestia Jorge Franco

  „Dzika bestia” to jedna z tych książek, które potrafią wywołać skrajne reakcje czytelników - dla części osób będzie to prawdziwe literackie objawienie, dla innych wielkie rozczarowanie. Z pewnością warto jednak samemu przekonać się, czy Jorge Franco rzeczywiście ma szansę stać się godnym następcą Gabriela García Márqueza.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk
 • W cieniu
  10/10

  W cieniu Diane Chamberlain

  Chyba nie ma nic gorszego, niż kochanie kogoś bez wzajemności. Doskonale wiedzą o tym… niemal wszyscy bohaterowie powieści Chamberlain, choć każdy z nich na innej płaszczyźnie. I każdy z nich ma własny sposób na radzenie sobie z niełatwymi uczuciami, choć niekoniecznie każdy wybiera dobrą drogę…więcej »

  autor recenzji: Roksana Krysa
 • Flash – Rebelia łotrów, tom 2
  5/10

  Flash – Rebelia łotrów, tom 2 Francis Manapul

  Pierwszym tomem „Flasha” Francis Manapul i Brian Buccellato dowiedli, że w superbohaterskim komiksie nadal tli się życie, a spowszedniała konwencja ma jeszcze mnóstwo do zaoferowania. Nic więc dziwnego, że „Cała naprzód” zebrała bardzo dobre recenzje, jednocześnie rozbudzając apetyt czytelników. Dlatego „Rebelia Łotrów” dla niektórych może okazać się sporym rozczarowaniem.więcej »

  autor recenzji: Grzegorz Kłos

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń

Dzisiejsze nowo��ci