RSS

Recenzje

 • Okrążyć słońce
  8/10

  Okrążyć słońce Paula McLain

  Mieszkała w Kenii, kochała Denysa Finch-Hattona, a on zabierał ją na safari i zafascynował lataniem, napisała autobiograficzną książkę, która zrobiła wielkie wrażenie na Hemingwayu (ona sama, zresztą, również). To Karen baronowa Blixen, autorka „Pożegnania z Afryką”? Nie, to Beryl Markham, bohaterka „Okrążyć słońce”.więcej »

  autor recenzji: Joanna Kuhn
 • Następcy 1. Wyspa potępionych
  7/10

  Następcy 1. Wyspa potępionych Melissa de la Cruz

  „Żyli długo i szczęśliwie…” Trudno znaleźć bardziej oklepane zakończenie bajki. Ale inaczej ostatniej strony dobrej opowieści sobie nie wyobrażamy. Czy jednak kiedykolwiek zastanawialiście się, co było dalej? A konkretnie: co się stało z tymi wszystkimi złoczyńcami, wiedźmami i potworami?więcej »

  autor recenzji: Zofia Tatarek
 • Sekretne życie Chanel No. 5
  7/10

  Sekretne życie Chanel No. 5 Tilar J. Mazzeo

  Podobno marzyła o nich każda kobieta, a przynajmniej każda, której nieobce było pojęcie elegancji i wytworności. Podobno były ulubionym „strojem” nocnym najseksowniejszej aktorki wszech czasów. Podobno ich receptura była innowacją na skalę światową. Podobno…więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • Mów do mnie
  9/10

  Mów do mnie Lisa Scottoline

  Ordynator oddziału psychiatrii w jednym z filadelfijskich szpitali, Eric Parrish, kocha swoją pracę, co przekłada się na liczne sukcesy zawodowe. W życiu prywatnym nie układa mu się aż tak dobrze, ale nie traci woli walki, by jak najwięcej czasu spędzać ze swoją siedmioletnią córką. Kiedy jego pacjentem zostaje siedemnastoletni Max, wszystko zaczyna wyglądać inaczej. Eric angażuje się w nową sprawę znacznie bardziej niż powinien, jego życie nabiera rozpędu w nieprzewidywalnym kierunku, a piętrzące się problemy stawiają jego karierę pod znakiem zapytania.więcej »

  autor recenzji: Roksana Krysa

Dzisiejsze nowo��ci