RSS

Recenzje

 • Liga Sprawiedliwości. Liga Niesprawiedliwości, tom 6
  7/10

  Liga Sprawiedliwości. Liga Niesprawiedliwości, tom 6 Doug Mahnke

  Szukasz odprężającej superbohaterszczyzny, lektury porządnie narysowanej, bez pretensji, a jednocześnie niewycierającej sobie twoją inteligencją butów? Nie mogłeś trafić lepiej. Poziom najnowszej, szóstej już odsłony „Ligi Sprawiedliwości” zaskoczy nawet największych krytyków serii pióra Geoffa Johnsa.  więcej »

  autor recenzji: Grzegorz Kłos
 • 100 miejsc we Francji. które każda kobieta powinna odwiedzić
  8/10

  100 miejsc we Francji. które każda kobieta powinna odwiedzić Marcia DeSanctis

  Lat temu, powiedzmy, czterdzieści takiej książki najpewniej by na polski nie przetłumaczono, bo jakiż z niej pożytek byłby w epoce, gdy nawet tak banalne wypady zagraniczne, jak zwiedzanie Pragi czy udział w studenckiej praktyce robotniczej w którymś z bratnich krajów wymagały wypisywania kilometrowych formularzy i wielogodzinnego wystawania w kolejkach po paszport, a cóż dopiero było mówić o terenach za berlińskim murem!?więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • Czar Chanel
  8/10

  Czar Chanel Karl Lagerfeld Paul Morand

  Dwoje niemłodych ludzi toczy długie rozmowy na tarasie luksusowego hotelu w szwajcarskim kurorcie. On słucha, mówi głównie ona, wylewając z siebie potoki słów i utwierdzając samą siebie w przekonaniu, że ostatniego słowa wciąż jeszcze nie powiedziała.więcej »

  autor recenzji: Joanna Kuhn
 • Podmajordomus Minor
  9/10

  Podmajordomus Minor Patrick deWitt

  „Podmajordomus Minor” to niewątpliwie książka, która nie tylko nie daje się łatwo zaszufladkować, ale zaskakuje czytelników niemal na każdej stronie. Patrick deWitt pełnymi garściami czerpie bowiem z rozmaitych konwencji gatunkowych, miesza grozę z humorem, a historia gorącej, młodzieńczej miłości sąsiaduje tutaj ze scenami godnymi markiza de Sade'a. Istotne jest, że z połączenia tych na pierwszy rzut oka zupełnie do siebie niepasujących elementów powstała niezwykle zabawna i wciągająca bez reszty opowieść.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk

Zaproszenia

Dzisiejsze nowo��ci