RSS

Recenzje

 • Czarny mercedes
  4/10

  Czarny mercedes Janusz Majewski

  I jak tu nie kochać Janusza Majewskiego? Od paru dziesięcioleci ukazuje nam, że mocą i potęgą wyobraźni można z więdnącej na półce powieści, z zapomnianej nowelki – stworzyć klejnocik. Stworzyć cały świat. „Zaklęte rewiry”, „Zazdrość i medycyna”, „Lekcja martwego języka”, „Awatar”, „Lokis”, „C.K. Dezerterzy” i sporo innych to adaptacje prozy z najbardziej zakurzonych bibliotecznych półek. Reżyser potrafił tchnąć w nie życie, i to jeszcze jakie!więcej »

  autor recenzji: Joanna Kuhn
 • Szukając szczęścia
  5/10

  Szukając szczęścia Aneta Krasińska

  W tym wypadku zbłądzi ten, kto w najnowszej powieści Anety Krasińskiej będzie szukał wielkich uniesień, emocjonalnego rollercoastera, natchnienia, literackiej przyjemności. Do bólu przeciętna, choć poprawnie napisana powieść „Szukając szczęścia” nie wyróżnia się kompletnie niczym, ba, nawet staje dość daleko w szeregu powieści o podobnej problematyce, nużąc i nie pozostawiając po sobie śladu.  więcej »

  autor recenzji: Roksana Krysa
 • Mistborn 4. Stop prawa
  8/10

  Mistborn 4. Stop prawa Brandon Sanderson

  Znudziły nam się już zaklęcia miotane w quasi-średniowiecznych/renesansowych realiach i czarodzieje machający różdżkami w świecie identycznym jak nasz, tylko ukrytym za sprytnie zamaskowanymi portalami? Brandon Sanderson znalazł na to odpowiedź!więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • Ptak dobrego Boga
  7/10

  Ptak dobrego Boga James McBride

  Starzec, charyzmatyczny główny bohater „Ptaka dobrego Boga”, to postać autentyczna, John Brown, niegdyś uczczony przez Norwida wierszem. Norwid opisał, jak to Ameryka, na którą „szła noc czarna”, wydała wyrok śmierci na swego bohatera walki o wyzwolenie niewolników, a on, pod szubienicą, „piętą (…) odkopnął planetę spodloną”. Był grudzień 1859 roku. Wojna secesyjna miała wybuchnąć za kilkanaście miesięcy.więcej »

  autor recenzji: Joanna Kuhn

Najpopularniejsze