RSS

Recenzje

 • Marzenia wykute w kamieniu
  10/10

  Marzenia wykute w kamieniu Blandine Le Callet

  Czy zdarza wam się spacerować po cmentarzu, odczytywać inskrypcje na pomnikach i nagrobkach i wyobrażać sobie ludzi, których tymi słowami pożegnano? Jacy byli, czym się zajmowali, co było przyczyną ich śmierci, jakie wspomnienia po nich pozostały? Jeśli tak – nie wstydźcie się, to nie żadne chorobliwe dziwactwo, tylko jeden z dowodów ciekawości świata i dobrze rozwiniętej wyobraźni!więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • Sprawiedliwość
  7/10

  Sprawiedliwość Alex Ross

  W prologu komiksu „Sprawiedliwość” jesteśmy świadkami iście biblijnej Apokalipsy. Wspaniałe plansze, które wyszły spod ręki Douga Braithwaite’a i Alexa Rossa mocno działają na wyobraźnię - świat drży w posadach, pod gruzami walących się budynków giną ludzie, przyroda szaleje, na całym globie wybuchają atomowe grzyby. Między obłędnymi i przerażającymi wydarzeniami uwijają się wszyscy członkowie Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości, którzy próbują ocalić jak najwięcej ludzi. Bezskutecznie. Nie przypominam sobie żadnego innego komiksowego końca świata, który byłby aż tak przekonywująco przedstawiony.  więcej »

  autor recenzji: Maciej Gierszewski
 • Szósty patrol
  8/10

  Szósty patrol Siergiej Łukjanienko

  Doczekaliśmy się kolejnego Patrolu. Który to już z kolei? Nawet bez pomocy palców łatwo policzyć, że szósty – a wtedy ani chybi nawiedzi nas myśl, że mógłby się przecież autor bardziej wysilić: cóż to za banał, szósty tom cyklu i „Szósty Patrol”? Może w takim razie i w treści Łukjanienko poszedł na łatwiznę, może ten kolejny tom to już tylko popłuczyny po dawnych błyskotliwych pomysłach i zabawnych bon-motach? Kto jest o tym przekonany, może po książkę nie sięgać, jego strata; pozostali pewnie z przyjemnością spotkają się z Antonem Gorodeckim, jego rodziną i współpracownikami, by stwierdzić, że potencjał twórczy literackiego ojca „Patroli” daleki jest od wyczerpania.więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • R.I.P. 1985-2004
  10/10

  R.I.P. 1985-2004 Thomas Ott

  We współczesnej kulturze tradycyjne symbole informujące, że coś jest niebezpieczne dla zdrowia czy życia, tracą na znaczeniu. Wręcz powstają subkultury, które z lubością używają symboliki kojarzonej pierwotnie ze śmiercią, żałobą, zagrożeniem fizycznym i duchowym, redefiniując znaczenie poszczególnych motywów. W związku z tym motywy owe tracą moc swego wyrazu, jednoznaczność wymowy, funkcję ostrzegającą czy odstręczającą. Nic więc dziwnego, że obecnie informacje o zagrożeniach niesionych np. przez palenie tytoniu czy picie alkoholu podawane są wprost, otwartym tekstem, bez pośrednictwa symboliki. Inna sprawa, że z czasem same te napisy stają się symbolami, które stopniowo tracą siłę oddziaływania, stając się przedmiotem kpin i żartów. więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń

Najczesciej kupowane

Najpopularniejsze