RSS

Recenzje

 • Szósty patrol
  8/10

  Szósty patrol Siergiej Łukjanienko

  Doczekaliśmy się kolejnego Patrolu. Który to już z kolei? Nawet bez pomocy palców łatwo policzyć, że szósty – a wtedy ani chybi nawiedzi nas myśl, że mógłby się przecież autor bardziej wysilić: cóż to za banał, szósty tom cyklu i „Szósty Patrol”? Może w takim razie i w treści Łukjanienko poszedł na łatwiznę, może ten kolejny tom to już tylko popłuczyny po dawnych błyskotliwych pomysłach i zabawnych bon-motach? Kto jest o tym przekonany, może po książkę nie sięgać, jego strata; pozostali pewnie z przyjemnością spotkają się z Antonem Gorodeckim, jego rodziną i współpracownikami, by stwierdzić, że potencjał twórczy literackiego ojca „Patroli” daleki jest od wyczerpania.więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • R.I.P. 1985-2004
  10/10

  R.I.P. 1985-2004 Thomas Ott

  We współczesnej kulturze tradycyjne symbole informujące, że coś jest niebezpieczne dla zdrowia czy życia, tracą na znaczeniu. Wręcz powstają subkultury, które z lubością używają symboliki kojarzonej pierwotnie ze śmiercią, żałobą, zagrożeniem fizycznym i duchowym, redefiniując znaczenie poszczególnych motywów. W związku z tym motywy owe tracą moc swego wyrazu, jednoznaczność wymowy, funkcję ostrzegającą czy odstręczającą. Nic więc dziwnego, że obecnie informacje o zagrożeniach niesionych np. przez palenie tytoniu czy picie alkoholu podawane są wprost, otwartym tekstem, bez pośrednictwa symboliki. Inna sprawa, że z czasem same te napisy stają się symbolami, które stopniowo tracą siłę oddziaływania, stając się przedmiotem kpin i żartów. więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak
 • Hellboy w piekle 1. Zstąpienie
  6/10

  Hellboy w piekle 1. Zstąpienie Mike Mignola

  Hellboy – prawowity władca Brytanii – walczył ze smokiem, przegrał i poległ. Trzy dni po śmierci został strącony do piekła. Miejsca, z którego pochodzi i do którego musi powrócić. I teraz siedzi na tronie, po lewicy ojca swego. Sądzi umarłych… E, coś mi się pomieszało. Spróbuję trochę precyzyjniej wprowadzić czytelników w pierwszy tom nowego sezonu przygód Hellboya.więcej »

  autor recenzji: Maciej Gierszewski
 • Mapa chaosu
  7/10

  Mapa chaosu Félix J. Palma

  „Trylogia wiktoriańska” nie ukrywa inspiracji postacią i twórczością Herberta George Wellsa: w „Mapie Czasu” występuje wehikuł czasu (i to niejeden), w „Mapie Nieba” dostajemy inwazję Marsjan w wersji soft i hard, w „Mapie Chaosu” zjawia się niewidzialny człowiek – ofiara niebezpiecznego wynalazku, przybysz z innego wymiaru, wykwit ektoplazmy? Okoliczności pierwszego pojawienia się groźnego, niewidzialnego przybysza mogłyby wskazywać na to ostatnie, gdyż zawitał, jako nieproszony gość, na seans spirytystyczny z udziałem londyńskich znakomitości.więcej »

  autor recenzji: Joanna Kuhn

Najczesciej kupowane

Najpopularniejsze

Dzisiejsze nowo��ci