RSS

Recenzje

 • Poczytaj mi, mamo 3
  9/10

  Poczytaj mi, mamo 3 Wiera Badalska Stanisława Domagalska Sławomir Grabowski Ryszard Marek Groński Tadeusz Kubiak Edward Lutczyn Małgorzata Musierowicz Marek Nejman Hanna Łochocka

  Niewątpliwie „Poczytaj mi, mamo. Księga trzecia” to jedna z tych książek, które potrafią wzbudzić zachwyt zarówno kilkulatków, jak i ich rodziców. Tych pierwszych wszak na pewno oczarują znakomite wiersze i opowiadania, a z kolei dorośli kierowani nostalgią z chęcią przypomną sobie tytuły wydane przed laty w kultowej już serii książeczek Naszej Księgarni.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk
 • Pęknięte odbicie
  9/10

  Pęknięte odbicie Dawn Barker

  Powieść Pęknięte odbicie w zasadzie można zaliczyć do – jakże popularnego w ostatnich latach – nurtu parentingowego. Na próżno jednak szukać w niej radosnego tonu, zabawnych i wzruszających historii o zwykłej-niezwykłej codzienności z dzieckiem. Jest za to dreszcz, przerażenie, niedowierzanie i mnożące się pytania „Kto? Jak? Dlaczego?”. I smutek większy, niż można sobie wyobrazić.więcej »

  autor recenzji: Roksana Krysa
 • Władca Piasków
  6/10

  Władca Piasków Eliza Drogosz

  „Ja mam piętnaście lat! Ty masz piętnaście lat! Razem ratujmy świat!” – chciałoby się rzec po lekturze „Władcy Piasków”, trawestując słowa przeboju Macieja Kossowskiego sprzed ponad pół wieku. Tak się na tym świecie porobiło, że produkt jakim jest książka, aby został skutecznie sprzedany, musi wyróżnić się z masy innych. W przypadku debiutantów, wyróżnikiem tym nie może być wcześniejszy dorobek, więc pozostają takie okoliczności, jak np.: ciężkie doświadczenia życiowe autora, jego osiągnięcia w dziedzinach pozaliterackich, zadziwiająco zaawansowany czy zadziwiająco młody wiek.więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak
 • Hellboy w piekle 1. Zstąpienie
  8/10

  Hellboy w piekle 1. Zstąpienie Mike Mignola

  Sięgając po nowy album Mike’a Mignoli, chciałoby się zakrzyknąć wzorem dawnych marszałków dworu, ogłaszających sukcesję tronu: „Umarł król, niech żyje król”. Ten przypadek jest jednak o tyle szczególny, że mamy do czynienia nie z nowym monarchą, ale wciąż z tym samym. Okazuje się bowiem, że nawet po spektakularnej śmierci Hellboy ma się całkiem dobrze, choć trafia do innego świata. No, może nie tak całkiem innego, bo jednak – bądźmy szczerzy – nasz świat i piekło mają ze sobą wiele wspólnego. A dla samego bohatera, który podczas swojej kariery na Ziemi eksplorował jej najbardziej mroczne zakątki, zmiana miejsca pobytu wcale nie jest aż tak zauważalna. Co więcej, jak by nie patrzeć, Hellboy wrócił do swojego rodzinnego domu. W końcu – jak sama nazwa mówi – przyszedł na świat diablęciem, a przynajmniej półdiablęciem.więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń

Najczesciej kupowane

Najpopularniejsze