RSS

Recenzje

 • Detroit: Sekcja zwłok Ameryki
  8/10

  Detroit: Sekcja zwłok Ameryki Charlie LeDuff

  W swojej książce reporterskiej pod wymownym i bardzo adekwatnym tytułem Detroit. Sekcja zwłok Ameryki Charlie LeDuff stawia intrygującą tezę, zgodnie z którą Miasto Maszyn jest barometrem stanu ekonomicznego Ameryki. I tak w początkach dwudziestego stulecia jako pierwsze stało się ucieleśnieniem amerykańskich snów o sukcesie i celem Wielkiej Migracji, by niemal sto lat później w pierwszej kolejności paść ofiarą wielkiego kryzysu.więcej »

  autor recenzji: Agnieszka Chojnowska
 • Dom pająka
  8/10

  Dom pająka Paul Bowles

  Paul Bowles był jednym z tych ludzi, którzy bardzo wcześnie doznają wrażenia, że miejsce, w którym się urodzili i wyrośli, nie jest im przeznaczone. Część z nich latami krąży po świecie, nigdy nie znajdując ostoi, którą by mogli nazwać własnym domem, inni prędzej czy później zarzucają gdzieś kotwicę na długo lub na stałe, często w środowisku, w którym wszystko – klimat, przyroda, kultura, sami ludzie i ich mentalność - jest biegunowo odmienne od tego, z którego wyruszyli. Bowles należał do tych ostatnich; jako trzydziestoparolatek zamieszkał w marokańskim Tangerze i tam, dożywszy prawie dziewięćdziesiątki, spoczął na wieki.więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • 47 roninów
  10/10

  47 roninów Mike Richardson Stan Sakai

  Był rok 1702. W Europie trwała wojna północna, podczas której Szwedzi pustoszyli Rzeczpospolitą. Starcia zbrojne nie omijały też innych części Starego Kontynentu – rozwijała się wojna o sukcesję hiszpańską, we Francji wybuchło powstanie kamizardów. Na papieskim tronie zasiadał Klemens XI, Anna Stuart została królową Anglii, Szkocji i Irlandii, a w Rosji Piotr I Wielki obchodził półmetek swojego władania. W Japonii, w której od lat panował spokój, 47 wojowników dokonało krwawej zemsty na urzędniku dworskim winnym śmierci ich pana. Zostali skazani na popełnienie samobójstwa, a wyrok przyjęli z honorem. Ich czyn i postawa przeszły do legendy, która żyje w japońskiej kulturze i społecznej pamięci do dziś.więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak
 • Pajączek na rowerze
  9/10

  Pajączek na rowerze Ewa Nowak

  Ola nie przepada za szkołą. Woli jeździć na rowerze i grać w piłkę. Nie rozumie, jak można pisać długie wypracowania o wystawie kotów i ma problemy z matematyką. Jest energiczna, czasem niesforna i nie znosi pająków.więcej »

  autor recenzji: Marta Pilarska

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń

Najczesciej kupowane