RSS

Recenzje

 • Pajączek na rowerze
  9/10

  Pajączek na rowerze Ewa Nowak

  Ola nie przepada za szkołą. Woli jeździć na rowerze i grać w piłkę. Nie rozumie, jak można pisać długie wypracowania o wystawie kotów i ma problemy z matematyką. Jest energiczna, czasem niesforna i nie znosi pająków.więcej »

  autor recenzji: Marta Pilarska
 • Kroniki Czerwonej Pustyni 3. Gniewna gwiazda
  7/10

  Kroniki Czerwonej Pustyni 3. Gniewna gwiazda Moira Young

  Aby skutecznie prowadzić wojnę, trzeba przekonać samego siebie, że po drugiej stronie frontu nie ma ludzi. Że są jedynie wrogowie – krwiożercze bestie żądne naszej krwi, naszego życia, naszej ziemi i jej bogactw. Bezduszne bestie pozbawione uczuć i sumień, gotowe zabijać nas i samemu ginąć, aby osiągnąć swoje diaboliczne, perwersyjnie chore cele. Epitety można mnożyć, a im więcej ich zbierzemy i im bardziej przekonujące będą, tym większe prawdopodobieństwo, że bez wahania pociągniemy za spust, gdy wróg stanie przed nami, bez wyrzutów sumienia poderżniemy mu gardło, obetniemy głowę albo wyprujemy flaki.więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak
 • Gry jaskółek
  8/10

  Gry jaskółek Zeina Abirached

  "Gry jaskółek" pochodzącej z Libanu Zeiny Abirached wywołują automatyczne skojarzenia z "Persepolis" Marjane Satrapi. Nie tylko dlatego, że sam wydawca przywołuje słynną irańską powieść graficzną na ostatniej stronie okładki. Współgrają także bliskowschodnie korzenie obu artystek i charakterystyczny, minimalistyczny, niemal dziecięcy styl Satrapi, który Abirached zdaje się naśladować. Jednak łatwe porównania bywają zwodnicze, a podobieństwa między "Persepolis" i "Grami jaskółek" są powierzchowne. Nie znaczy to jednak, że komiks Libijki nie wart jest uwagi.więcej »

  autor recenzji: Tomasz Pstrągowski
 • Milcząca siostra
  9/10

  Milcząca siostra Diane Chamberlain

  Od początku jest dobrze, ba, bardzo dobrze. Nic nie jest jasne, nic nie wydaje się być tym, czym jest, co rusz na jaw wychodzą dziwne fakty. To dobrze dla czytelnika, ale wcale nie dla Riley, głównej bohaterki, która po śmierci ojca musi zmierzyć się z przeszłością. A ta skrywa więcej tajemnic, niż można by się spodziewać.więcej »

  autor recenzji: Roksana Krysa

Najczesciej kupowane