RSS

Recenzje

 • Wojna kobiet
  8/10

  Wojna kobiet Sally Armstrong

  Choć Sally Armstrong opowiada przerażające historie ludzkiej bezwzględności, „Wojna kobiet” to książka piękna, bo przekonuje, że każdy z nas, gdy odważy się przerwać milczenie o złu, może zmienić świat. Kanadyjska dziennikarka opisuje wiele oddolnych inicjatyw, które zdawały się skazane na porażkę, a jednak zostały zwieńczone sukcesem.więcej »

  autor recenzji: Joanna Podsadecka
 • Szósta ofiara
  5/10

  Szósta ofiara Gregg Olsen

  Gregg Olsen specjalizuje się w opisywaniu zbrodni; jego dorobek twórczy, liczący sobie aktualnie 20 tytułów, dzieli się niemal po równi na pozycje z gatunku literatury faktu (zdecydowana większość z nich to historie postaci, które przyczyniły się do śmierci co najmniej dwóch osób, niejednokrotnie w sposób dość przemyślny) i fikcji (tu dominuje thriller kryminalny z motywem wielokrotnego mordercy). W polskim przekładzie wydano już kilka najwcześniejszych utworów autora z tego ostatniego gatunku, z których najnowszy to Szósta ofiara. więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • Alfabet miłości
  6/10

  Alfabet miłości Renata Mazurowska Bogdan Wojciszke

  Dobrze byłoby, gdybyśmy mogli wybierać osobę, w której się zakochamy, a potem byli w stanie utrzymać jednakową, spokojną siłę tego uczucia po obu stronach do końca życia. A może wcale nie? Może lepiej byłoby poddać się dzikiemu, obezwładniającemu uczuciu spadającemu na nas nie wiadomo skąd, rzucić pracę i całe dotychczasowe życie, ciesząc się faktem, że doznaliśmy miłości jedynej i prawdziwej? Czy to przestarzały koncept, a najbardziej odpowiednią formą życia uczuciowego dla współczesnego człowieka byłaby poliamoria?więcej »

  autor recenzji: Katarzyna Zielińska
 • Wielka księga przygód. Muminki
  8/10

  Wielka księga przygód. Muminki Harald Sonesson

  Muminków nie trzeba nikomu przedstawiać. Pierwszy raz ukazały się czytelnikom tuż po II wojnie światowej, wraz z wydaniem Małych trolli i dużej powodzi. To dzięki nim, Tove Jansson, uznaną w Finlandii malarkę, świat zapamiętał przede wszystkim jako pisarkę dziecięcą. I tak, jedyne w swoim rodzaju stworzonka i ich niepowtarzalne perypetie bawią już kolejne pokolenia. Poza klasycznymi opowieściami z Doliny Muminków, fani mają dziś do swojej dyspozycji figurki głównych postaci, filmy, seriale, kolorowanki i t-shirty. Popyt jest, ale nie chodzi tutaj wyłącznie o nakręcanie komercyjnej karuzeli.więcej »

  autor recenzji: Zofia Tatarek

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń

Najczesciej kupowane