RSS

Recenzje

 • Marek Dyjak. Polizany przez Boga
  7/10

  Marek Dyjak. Polizany przez Boga Arkadiusz Bartosiak Łukasz Klinke

  „Życie jest, jakie jest. Trzeba je przyjmować z prostotą. Ja późno zrozumiałem, że prostactwo to nie prostota i mam trochę grzechów na sumieniu” – po premierze wywiadu-rzeki „Polizany przez Boga” powiedział Marek Dyjak, jego bohater.więcej »

  autor recenzji: Joanna Podsadecka
 • Cormoran Strike 2. Jedwabnik
  8/10

  Cormoran Strike 2. Jedwabnik Robert Galbraith

  Amatorzy kryminałów wcale nie są grupą tak jednorodną, jak by się mogło zdawać. Jedni preferują wartką akcję, gdzie niemal co chwilę pojawiają się nowe informacje powodujące zwrot w toku śledztwa (niekoniecznie w pożądaną stronę), inni powolne i mozolne rozpracowywanie wszelkich śladów i poszlak. Jedni czują satysfakcję, gdy sami są w stanie odkryć tajemnicę, inni – gdy autorowi udaje się ich zwodzić do samego końca, a jeszcze inni wolą konstrukcję akcji typową dla thrillera, gdzie zagadka jest mniej ważna, niż próba sił między zbrodniarzem a stróżami prawa. Są tacy, którzy wymagają bogato nakreślonego tła – drobiazgowych opisów miejsc i sytuacji, porządnego scharakteryzowania postaci, paru wątków pobocznych (najlepiej związanych z życiem osobistym kogoś z prowadzących śledztwo lub z poszkodowanych) – i tacy, którzy uważają za zbędne każde zdanie niemające bezpośredniego związku ze śledztwem.więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • Wieże Bois-Maury 8. Seldżuk
  8/10

  Wieże Bois-Maury 8. Seldżuk Hermann Huppen

  „Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, wrogów poszukam sobie sam” – śpiewał swego czasie polski bard Andrzej Garczarek. Takie też przekonanie zdaje się przyświecać bohaterowi serii komiksowej „Wieże Bois-Maury” Hermanna Huppena. Wędrując po Europie, rycerz Aymar szuka okazji, aby nie tylko przeżyć romantyczną przygodę, ale przede wszystkim aby się wzbogacić i znaleźć sojuszników, co pomogłoby mu w odzyskaniu tytułowych rodowych włości. Choć bohater został pozbawiony swego dziedzictwa i majątku, nie utracił tego, co stanowi o jego szlachetności – w przeciwieństwie do wielu ludzi swego stanu, którzy szlachtą zwą się jedynie z racji pochodzenia, a nie postępowania.więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak
 • Czas Honoru 2. Przed Burzą
  4/10

  Czas Honoru 2. Przed Burzą Jarosław Sokół

  O ile tom pierwszy służył wprowadzeniu postaci i połączeniu ich w zgraną drużynę oraz poszukiwaniu Celu, to w tomie drugim zaczyna się już faza jego realizacji. W formie retrospekcji obserwujemy szkolenie na „cichociemnych” (które najwyraźniej można ukończyć bez podstawowej znajomości angielskiego i niemieckiego - Władkowi się udaje). Jest ono dosyć różnorodne, ale opisane ekspresowo, żeby - brońcie bogowie - czytelnika nie przytłoczyć i nie znudzić, a jednocześnie stworzyć wrażenie, że nasi bohaterowie zostali wszechstronnie przygotowani do wymagających konspiracyjnych zadań. Dla większego realizmu każdy muszkieter celuje w czym innym. Bronek w strzelaniu, Władek w sztukach walki, Janek w podrabianiu dokumentów, a Michał w sztuce kamuflażu i dywersji.więcej »

  autor recenzji: Agnieszka Chojnowska

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń

Najczesciej kupowane