RSS

Recenzje

 • All Star Western 1. Spluwy w Gotham
  7/10

  All Star Western 1. Spluwy w Gotham Justin Gray Jimmy Palmiotti

  Oto pierwszy tom „Nowej 52”, który mnie zaskoczył. Rozgrywa się w latach 80. XIX wieku na terenie Gotham City, do którego przybywa Jonah Hex, łowca głów.więcej »

  autor recenzji: Michał Piwowarczyk
 • Realizm magiczny - przewodnik (praktyczny)
  9/10

  Realizm magiczny - przewodnik (praktyczny) Tomasz Pindel

  Ilekroć jest mowa o literaturze iberoamerykańskiej, nie tylko obowiązkowo wymieniane są takie tytuły jak „Sto lat samotności” Gabriela Garcii Marqueza czy „Podróż do źródeł czasu” Alejo Carpentiera, ale również niczym hasło-wytrych pojawia się termin „realizm magiczny”. Szkopuł tkwi w tym, że różnie bywa z właściwym i jednoznacznym rozumieniem tego pojęcia zarówno przez zwykłych czytelników, jak i krytyków literackich.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk
 • Smoki na zamku Ukruszon
  7/10

  Smoki na zamku Ukruszon Terry Pratchett

  „Smoki na zamku Ukruszon” to wybór najwcześniejszych opublikowanych opowiadań Terry’ego Pratchetta, które ukazywały się pod koniec lat sześćdziesiątych w lokalnej gazecie hrabstwa Buckingham, zapewne wtedy, gdy smarkaty reporter na szalejącym motocyklu nie trafił akurat na żaden pasjonujący temat w otaczającej go, prowincjonalnej rzeczywistości. W takich przypadkach pisywał reporterskie relacje z podróży w czasie, wypraw na smoki i śnieżne potwory, wyścigów dziwacznych pojazdów i ryzykownych turniejów tanecznych…więcej »

  autor recenzji: Joanna Kuhn
 • Kot Bob i ja. Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy
  5/10

  Kot Bob i ja. Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy James Bowen

  Kociarze doskonale znają powiedzenie, że to kot wybiera człowieka, a nie na odwrót. Choć ta maksyma sprawdza się najczęściej właśnie w takiej kolejności, to w przypadku rudzielca Boba oraz autora książki, Jamesa Bowena, było zupełnie inaczej. Obydwaj potrzebowali siebie nawzajem i być może dzięki tej niezwykłej przyjaźni, a może nawet miłości (kto powiedział, że kot nie potrafi prawdziwie kochać?), zmienili swoje życie na lepsze. Ich historia poruszyła miliony czytelników na całym świecie, a jej pozytywny wydźwięk pozwolił wielu niedowiarkom uwierzyć, że nie tylko pies jest najlepszym przyjacielem człowieka.więcej »

  autor recenzji: Alicja Olkowska