RSS

Recenzje

 • Sejf 3. Gniazdo kruka
  5/10

  Sejf 3. Gniazdo kruka Tomasz Sekielski

  Stołeczni mecenasi noszą zegarki w cenie dobrego samochodu, pani premier – trzynastocentymetrowe czarne szpilki, u władzy jest konserwatywna prawica, ale to tylko niewielka zmiana retoryki, bo za sznurki i tak, jak zwykle, pociągają weterani tajnych służb. Witajcie w naszej bajce? Jednak niezupełnie. Wszystkie wydarzenia są starannie datowane, w powieściowej rzeczywistości toczą się w roku 2009, a zatem trylogia Tomasza Sekielskiego o tropieniu Kruka rozgrywa się w rzeczywistości alternatywnej, choć zapewne niezbyt dawno odgałęzionej od naszej.więcej »

  autor recenzji: Joanna Kuhn
 • Gdy zakwitną poziomki
  9/10

  Gdy zakwitną poziomki Agnieszka Walczak-Chojecka

  Nie ocenia się książki po okładce – to stary jak świat slogan, zawsze aktualny i w zasadzie tak oczywisty, że – zdawałoby się – nie ma potrzeby przytaczania go. A jednak, w przypadku powieści Walczak-Chojeckiej, choć można zacząć od ambitniejszych kwestii, nie sposób nie wspomnieć na początku właśnie o okładce. Gdy zakwitną poziomki prezentuje się jak mdły, tandetny Harlequin, co może szczerze zniechęcić do lektury, a tymczasem to kawałek świetnej, prawdziwe przyjemnej prozy, który pozostawia po sobie trwały ślad. A nawet smak i zapach, nie tylko poziomek…więcej »

  autor recenzji: Roksana Krysa
 • Kod Duszy. W poszukiwaniu charakteru człowieka i jego powołania
  2/10

  Kod Duszy. W poszukiwaniu charakteru człowieka i jego powołania James Hillman

  Kod jak kod genetyczny, czy też kod jak Kod Leonarda da Vinci? Niejeden czytelnik zada sobie to pytanie, nim przystąpi do lektury prawie pięćsetstronicowego tomu. Pewną podpowiedź znaleźć można na stronie wydawnictwa, oferującego prócz Kodu duszy tytuły takie, jak Uzdrawianie intuicyjne i Odbudowa ciała, ożywienie duszy, a w opisach poszczególnych pozycji frazy w rodzaju „Dziewięć Zmian, Które Mogą Zmienić Wszystko” czy też „dowiesz się (…), jak przejąć kontrolę nad swoim życiem i osiągnąć to, o czym zawsze marzyłeś”.więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • CEO Slayer
  7/10

  CEO Slayer Marcin Przybyłek

  Budżet kształtuje świadomość. Tak można byłoby strawestować słynną, a w wielu aspektach ponadczasowo słuszną myśl Karola Marksa. Ale powiedzieć, że pieniądze oddziałują na sposób myślenia i postrzegania świata, to mało. One określają realne wpływy – niezależnie od ustroju społecznego i deklaracji ideologicznych. Jeśli przyjmiemy takie założenie, wtedy określenie, jakie podmioty sprawują rzeczywistą władzę w naszym świecie, nie nastręcza trudności.więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń