RSS

Recenzje

 • Zakochania
  8/10

  Zakochania Javier Marias

  Takie drobiazgi, jak witryna księgarni, przy której mimowolnie zatrzymujemy się na moment w drodze do pracy, albo ci sami obcy ludzie spotykani codziennie na ulicy lub w miejskim autobusie,  potrafią w sposób niezauważalny dać nam poczucie stabilizacji, a nawet zastrzyk energii na resztę dnia.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk
 • Dorwać Jiro!
  3/10

  Dorwać Jiro! Anthony Bourdain Langdon Foss Joel Rose

  Akcja komiksu "Dorwać Jiro!" rozgrywa się w przyszłości. Nie tak całkiem niedalekiej, biorąc pod uwagę scenerię przedstawionych zdarzeń. Miejscem akcji jest Los Angeles, które podzielone zostało na krąg wewnętrzny i zewnętrzny. W pierwszym o wpływy bezpardonowo, krwiożerczo i nie przebierając w środkach walcząc szefowie dwóch gangów kulinarnych. W zamyśle scenarzystów, Anthony'ego Bourdaina orazwięcej »

  autor recenzji: Maciej Gierszewski
 • Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii
  8/10

  Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii Leszek K. Talko

  Legendarna już powieść Henryka Sienkiewicza po ponad stu latach od wydania doczekała się swojej kontynuacji. Pomysł śmiały, a może bezczelny? W końcu Sienkiewicz wielkim pisarzem był, czy więc wypada ogrzewać się w jego blasku i odcinać kupony od znanego nazwiska?więcej »

  autor recenzji: Zofia Tatarek
 • Usagi Yojimbo 27. Miasto zwane Piekłem
  9/10

  Usagi Yojimbo 27. Miasto zwane Piekłem Stan Sakai

  Już kiedyś nazwałem Stana Sakai „Kurosawą komiksu”. Nie sposób nie powtórzyć tego określenia po lekturze najnowszego zbioru jego samurajskich opowieści z roninem Usagim w roli głównej. Spina je klamrą opowiedziana w trzech epizodach historia wojny pomiędzy gangami w mieście zwanym Piekłem. Oczywiście bohater – jak to ma w zwyczaju – angażuje się w walkę ze złem, choć na dobrą sprawę nie sposób rozpoznać, która strona konfliktu reprezentuje zło mniejsze.więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak

Najczesciej kupowane