RSS

Recenzje

 • Dobry ojciec
  7/10

  Dobry ojciec Diane Chamberlain

  Każdemu z nas choć raz przeszły przez gardło słowa „Dla ciebie zrobię wszystko”. Każdy z nas choć raz myślał o tym, co jest w stanie uczynić dla szczęścia drugiego człowieka. Każdy choć raz, ciemną bezsenną nocą poddawał się hipotetycznemu dylematowi moralnemu. A potem rano, gdy wzeszło słońce cieszył się, że nie musi podejmować decyzji poza własną wyobraźnią.więcej »

  autor recenzji: Marta Pilarska
 • Dalsze przygody idioty za granicą
  8/10

  Dalsze przygody idioty za granicą Karl Pilkington

  Karl Pilkington znowu wyrusza w podróż, ale tym razem pomysł na turystyczne podboje jest nieco inny niż ostatnio. Jego koledzy producenci telewizyjni dochodzą do wniosku, że Karl powinien zrobić dwie rzeczy – stworzyć własną listę 100 rzeczy, które chce zrealizować przed śmiercią oraz udać się w takie miejsca, aby zrealizować jak najwięcej ze wspomnianej listy, stworzonej przez przeciętnego „Kowalskiego”. Tyle, że Karl jest facetem, któremu jakoś bliżej do kryzysu wieku średniego niż do śmierci.więcej »

  autor recenzji: Agnieszka Pogorzelska
 • Galop 44
  8/10

  Galop 44 Monika Kowaleczko-Szumowska

  „Boom” na Powstanie Warszawskie trwa. Ryk bomb i odgłosy strzelaniny po latach zastąpiły huczne salwy ku pamięci zwycięzców dobiegające z miast i miasteczek oddalonych od stolicy o setki kilometrów. Pod pomnikami wieńce, w literaturze- Norman Davies, opublikowany po kilkudziesięciu latach dziennik Białoszewskiego, sfilmowane z rozmachem Kamienie na szaniec i goniące je kolejne superprodukcje.więcej »

  autor recenzji: Zofia Tatarek
 • Baronowa jazzu
  8/10

  Baronowa jazzu Hannah Rothschild

  Baronowa Pannonica de Koenigswarter pod koniec lat czterdziestych usłyszała w Nowym Jorku „‘Round Midnight”, kompozycję młodego pianisty Theloniousa Monka. Od tamtej chwili wiedziała, że musi poznać mężczyznę, który tak gra. I przewartościować swoje życie. Autorka książki o niej zastanawia się, czy to zupełnie normalne, że kobieta zostawia męża, pięcioro dzieci i wygodne życie, bo usłyszała jakiś jazzowy kawałek. Ale nie ocenia swojej bohaterki.więcej »

  autor recenzji: Joanna Podsadecka

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń

Najczesciej kupowane