RSS

Recenzje

 • Kobieta metamuzyczna
  7/10

  Kobieta metamuzyczna Artur Cieślar

  Znane Polki opowiadają Cieślarowi o tym, jak muzyka leczy ludzi. Zastanawiają się, po co wychodzą na scenę. Choć w różny sposób to artykułują, każda z nich marzy, by słuchacze wierzyli jej emocjom, żeby w nich znajdowali też swoje. Żeby zobaczyli, że ktoś czuje podobnie, a jeśli szukają ukojenia, by je znaleźli.więcej »

  autor recenzji: Joanna Podsadecka
 • Sklep, w którym kupisz wszystko: Jeff Bezos i era Amazona
  8/10

  Sklep, w którym kupisz wszystko: Jeff Bezos i era Amazona Brad Stone

  Amazon.com. Największy sklep internetowy w USA, od niedawna równie popularny w Polsce, ale chyba głównie z racji budowania centrów dystrybucyjnych, które mają usprawnić sposób obsługi w tej części Europy. Co prawda nie mówi się o tym głośno, ale marzeniem Bezosa było, aby Amazon był równie niezbędnym sklepem w Europie Wschodniej i w Rosji, jak jest w Stanach.więcej »

  autor recenzji: Agnieszka Pogorzelska
 • Dziewczyna, która sięgnęła nieba
  9/10

  Dziewczyna, która sięgnęła nieba Luca di Fulvio

  Mercurio, czemuż ty jesteś Mercurio! Źle urodzony pretendent do serca (bo o ręce nie potrafiłby nawet marzyć) pięknej Giuditty nosi imię po bożku kupców i złodziei, choć może też i po żywym srebrze, które bardzo przypomina temperamentem i zdolnością do zmieniania wyglądu. Córkę żydowskiego lekarza dzieli od niego status społeczny, wiara i świeżo wzniesiony mur weneckiego getta. Oboje są ze świata wykluczonych, choć każde – z innego.więcej »

  autor recenzji: Joanna Kuhn
 • Za rękę z Koreańczykiem
  8/10

  Za rękę z Koreańczykiem Anna Sawińska

  O związkach między osobami z różnych krajów myślimy zwykle, że muszą być trudne. Różnice sięgające od drobnych codziennych przyzwyczajeń do fundamentów światopoglądu, do tego różne  języki i fakt, że jedno z pary musi zrezygnować z życia w swojej ojczyźnie, blisko własnej rodziny – wszystkie te czynniki mogą być przeszkodami na drodze do wspólnego szczęścia.więcej »

  autor recenzji: Katarzyna Zielińska

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń

Najczesciej kupowane

Dzisiejsze nowo��ci