RSS

Recenzje

 • Imajica
  6/10

  Imajica Clive Barker

  Na niewinnym czytelniku. W dodatku dokonana w sposób perfidnie wyrafinowany, bo za pośrednictwem interesującej fabuły oraz intrygujących bohaterów, w dobrym, przyjemnym w lekturze stylu. Zakotwiczona strukturalnie w teatrze (a może i nawet w operze) i w takich klasykach literatury, jak Dante, Imajica jest jednak ilustracją wyjątkowo rzadkiego paradoksu: mimo wszystkich posiadanych przez tę monumentalną powieść Barkera walorów, jej lektura stanowi, mówiąc eufemistycznie, wyjątkowe wyzwanie dla odbiorcy.więcej »

  autor recenzji: Agnieszka Chojnowska
 • Dlaczego mleko jest białe? Historyjki dla ciekawskich dzieci
  8/10

  Dlaczego mleko jest białe? Historyjki dla ciekawskich dzieci Susanne Orosz

  Gdyby spytać kilkulatków, skąd się bierze na przykład mleko albo chleb, to zapewne w większości przypadków padłaby odpowiedź „ze sklepu”. Próby drążenia tematu mogłyby zaś szybko unaocznić nam, że dzieci często nie mają bladego pojęcia o tym, co się dzieje, zanim żywność znajdzie się na sklepowych półkach. Właśnie dlatego warto podsunąć maluchom „Dlaczego mleko jest białe?” Susanne Orosz, gdyż znajdą tutaj trzynaście interesujących i zarazem zabawnych historyjek o produktach spożywczych, z którymi dzieci stykają się podczas codziennych posiłków.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk
 • Wódz. Witalij Kliczko. Ciosy i uniki boksera i polityka
  3/10

  Wódz. Witalij Kliczko. Ciosy i uniki boksera i polityka Jacek Adamczyk

  Pamiętam, że kiedy dyskutowano o wdrożeniu na ukraińskie poletko polskiego modelu transformacji („wasz prezydent, nasz premier”), na fotelu wicepremiera miał zasiąść Witalij Kliczko. Były bokser jawił się zrazu jako osoba, którą tłum może wynieść na stanowisko niekwestionowanego lidera opozycji, męża opatrznościowego mającego recepty na polityczną i gospodarczą zapaść. Tak było przynajmniej do czasu konfrontacji z radykałami, którzy przejęli rewolucję na Majdanie.więcej »

 • Światło cieni
  8/10

  Światło cieni Rafał Dębski

  Akcja powieści początkowo również rozgrywa się w bazie naukowej na odległym, nieprzyjaznym globie. Seria tajemniczych, niemożliwych do wyjaśnienia zdarzeń prowadzi do narastania napięcia wśród załogi bazy, niekontrolowanych wybuchów negatywnych emocji, nakręcania spirali przemocy, a w końcu – do zbrodni. Stronami konfliktu są dwie grupy zamieszkujące bazę na planecie Cronna. W skład jednej z nich wchodzą wojskowi piloci statku kosmicznego, w skład drugiej – naukowcy prowadzący tutaj badania.więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń

Najczesciej kupowane