RSS

Recenzje

 • Droga Królów
  3/10

  Droga Królów Brandon Sanderson

  Są książki, które zachwycają, ponieważ są dobrze napisane, opowiadają o sytuacjach bliskich czytelnikowi, który wędruje przez kolejne rozdziały z bohaterami niemal skrojonymi na miarę: takimi, od których można się wiele nauczyć albo utożsamić. Są i słabe książki, ale nie o nich mowa, a przynajmniej nie do końca. Są też książki, o których trudno powiedzieć coś więcej dobrego, poza tym, że polubią je czytelnicy określonego gatunku albo że na dobrym pomyśle się skończyło.więcej »

  autor recenzji: Kamila Margielska
 • Odkrywamy zdumiewający świat. Nowe spojrzenie na rzeczywistość
  7/10

  Odkrywamy zdumiewający świat. Nowe spojrzenie na rzeczywistość

  Można uznać, że tytuł „Odkrywamy zdumiewający świat. Nowe spojrzenie na rzeczywistość” jest nieco na wyrost, gdyż zawartość książki nie jest aż tak zaskakująca, jak obiecuje to tekst na jej okładce. Z drugiej jednak strony trzeba przyznać, że lektura ta może dostarczyć - szczególnie młodym czytelnikom – mnóstwa naprawdę ciekawych informacji.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk
 • Sekret mojego męża
  8/10

  Sekret mojego męża Liane Moriarty

  Cecilia, gdy była bardzo młoda, zwiedzała Europę i trafiła do Berlina akurat w tym gorącym historycznie okresie, gdy mur runął. Co prawda wtedy interesowały ją bardziej oczy poznanego w jakiejś dyskotece Niemca i drinki, które jej stawiał, wyciągając z nich kostki lodu i przesuwając nimi, niby zmysłowo, po jej obojczyku, ale wiedziona jakimś impulsem, kupiła od przygodnego sprzedawcy niewielki kamyk, zachwalany jako kawałek historii.więcej »

  autor recenzji: Marta Pilarska
 • Komórka
  7/10

  Komórka Robin Cook

  Napisanie dwudziestu kilku książek tego samego gatunku zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko powtarzalności – jeśli nie samych wątków, to poszczególnych motywów w ich obrębie, typologii postaci czy też sposobów rozwiązywania pewnych sytuacji. Miłośnicy thrillerów medycznych pewnie zdążyli już zauważyć podobny problem pojawiający się w powieściach Robina Cooka, z których część mocno grzeszy stereotypowością rozwiązań i nieprawdopodobieństwami nie tyle nawet merytorycznymi, co zwykłymi, życiowymi.więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń

Najczesciej kupowane