RSS

Recenzje

 • Lśniące dziewczyny
  7/10

  Lśniące dziewczyny Lauren Beukes

  W Lśniących dziewczynach mieszają się dwa, wydawałoby się nieprzystające do siebie gatunki. Z jednej strony jest to klasyczna opowieść kryminalna. Kirby, dziewczyna, która przeżyła, zatrudnia się w redakcji szanowanej chicagowskiej gazety "Sun-Times", by, korzystając z jej zasobów, wytropić mężczyznę, który omal jej nie zabił. W niechlujnym i amatorskim śledztwie pomaga jej Dan Velasquez, weteran zajmujący się kiedyś sprawami kryminalnymi. Harper tymczasem odnajduje i morduje kolejne kobiety. Ale jego wątek to już współczesne fantasy - z przeznaczeniem, magią, "lśniącymi" dziewczynami i podróżami w czasie. więcej »

  autor recenzji: Tomasz Pstrągowski
 • Rozrywki Mikołajka
  7/10

  Rozrywki Mikołajka Valérie Latour-Burney

  Nie da się ukryć, że „Rozrywki Mikołajka” (podobnie jak wcześniejsze „Najnowsze przygody Mikołajka”) nie mają szansy wytrzymać porównania z oryginalnymi historyjkami stworzonymi przez René Goscinny’ego. Nie znaczy to jeszcze, że w ogóle nie przypadną do gustu młodym czytelnikom. Zapewne z przyjemnością książkę tę bowiem przeczytają wielbiciele serialu animowanego o francuskim uczniaku, którym raczej nie będzie przeszkadzać zastąpienie rysunków Jean-Jacques’a Sempégo kadrami znanymi dzieciom z telewizji.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk
 • Pas Deltory 10. Wyspa iluzji
  6/10

  Pas Deltory 10. Wyspa iluzji Emily Rodda

  Nieustraszona trójka – Lief, Barda i Jasmine – po raz kolejny wyrusza na spotkanie z przygodą. W dziesiątym tomie cyklu Pas Deltory pojawiają się stałe elementy dobrze znane wiernym czytelnikom Emily Roddy. Bitwy i drobne potyczki, groźne potwory oraz magiczne stworzenia, czary i zaklęcia, a to wszystko ułożone w zgrabną i dosyć ciekawą historię. więcej »

  autor recenzji: Zofia Tatarek
 • W słusznej sprawie
  8/10

  W słusznej sprawie Diane Chamberlain

  W jednym z  domów, na kilkunastu metrach kwadraturowy, bez łazienki i bez bieżącej wody, mieszka babka i dwie wnuczki – zjawiskowo piękna, acz opóźniona w rozwoju Mary Ella i Ivy, która jak bluszcz omotała prawdziwym i szczerym uczuciem syna zarządcy. Jest jeszcze Dzidziuś – dwuletni synek Mary Elli. I jej conocne eskapady w nieznane, za uciechami ciała, za dzikim parzeniem się gdzieś w krzakach.więcej »

  autor recenzji: Marta Pilarska

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń